Skip to content

Choroby nowotworowe nie przerwanie stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.


W październiku zwracano uwagę na raka piersi, na który w większości wypadków chorują kobiety (choć mężczyzn również dotyka ten nowotwór). Listopad to z kolei miesiąc męskich nowotworów: jąder i prostaty.

W 2003 r. w Australii została zapoczątkowana akcja MOVEMBER, która następnie została spopularyzowana w wielu krajach. W Polsce prowadzona i nagłaśniana jest od 2014 roku. Nazwa akcji wzięła się z połączenia dwóch angielskich słów (moustache – wąsy i november – listopad)

została spopularyzowana w wielu krajach pod nazwą MOVEMBER. W Polsce od 2014 r. Nazwa ta pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów:(moustache-wąsy i november-listopad). Jej symbolem są wąsy. Mężczyźni przez cały miesiąc zapuszczają wąsy. Robią to nie tylko na znak solidarności, ale także po to, by wzbudzić zainteresowanie w swoim otoczeniu i rozpocząć dyskusję na temat profilaktyki i zachorowalności na męskie nowotwory. 

Warto się regularnie badać i sprawdzać stan zdrowia. 

Prócz regularnych badań warto pomyśleć o zabezpieczeniu na wypadek choroby nowotworowej poprzez zakup odpowiedniej oferty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości zadzwoń pod numer: 695-044-050.

MOVEMBER, czyli międzynarodowy miesiąc walki z męskim rakiem  (w Polsce akcja toczy się także pod nazwą Wąsopad. ZAPUŚĆ WĄSY.
Nowotwór jądra – grupa ryzyka 14-35 lat. Są one w 95 % uleczalne, ale muszą być wcześnie wykryte. Badaj się regularnie. ZRÓB TO DLA JAJ.
Rak prostaty – grupa ryzyka 45+. PSA to podstawowe badanie diagnostyczne.